Kbelští sokoli

SOKOL KBELY "D" - SOKOL HORNÍ POČERNICE B

74:71 (11:12, 29:24,51:52)

Něco ze statistik: Střelci: Polák 26 (7), Malý 17(1), Viktorin 11, Fukal 10 (2), Spanilý 4, Bendík 3, Lhota, Průša a Horník 0 – Měšťan 21 (2), Štafl R. 16 (2), Linhart 13(3), Mleziva 13 (1), Novosad 7, Dvořák 1, Michálek 0 Trojky: 10 : 8 Fauly: 23 : 19 Šestky: 21/11 : 22/9 Rozhodčí: Bradáč, Hrnčíř FF(final four): Jarda, Pepe, Keny a Lída po 1– Lída vůbec historicky první body Diváci: 4

Komentář:

Od počátku vyrovnaný zápas. Zahájili jsme Polišovou trojkou – že by nová tradice? Už v 8min jsme ale prohrávali 5:12. Naštěstí jsme nesložili zbraně a ještě do konce 1.čtvrtiny byl stav 11:12. Vedení se dále přelévalo ze strany na stranu. Chvíli před poločasem jsme se dostali poprvé do výraznějšího vedení až o 5b. Po poločase se odehrála trojková přestřelka. Na každou naší odpověděl počerničtí stejnou měrou a v této „čtvrtce“ jsme na trojky vyhráli 5:4!! Hostům vyšla 28min – dokázali 3koši v řadě za 7b vyrovnat stav na 46:46. Přetahování o vedení vydrželo až do samého závěru. Ve 39min hosté naposledy skórovali a oproti minulému utkání jsme se prošestkovali k výhře my. Z hostů vynikal nade všemi Štafl – výborně bráněný dvojicí Malý, Fukal – tomu srdnatě sekundoval Měšťan, který zápas prožíval velmi emotivně. Právě on měl osud utkáni ve svých rukou, když s klaksonem neproměnil trojkový pokus. A to jsme si krátce před tím slíbili, že u soupeře zůstaneme po celém hřišti a nepropadneme!!! Jenže vše bylo jinak. Na Lubore se řítili dva protihráči a on si vybral špatně. Naštěstí se trojkový pokus odrazil daleko do pole. Z našich se znovu dařilo Honzovi Polákovi – jeho 7 trojek ho jistě vyslalo do vedení v této statistice nejen v našem týmu. V pravou chvíli skóroval i dlouho nenápadně hrající Fuky. Jeho dvě trojky v řadě byly hodně důležité.