Kbelští sokoli

SOKOL MOTOL „D“ – SOKOL KBELY „D“

63:79 (17:23, 30:38, 46:55)

Něco ze statistik: Střelci- Hampl 21(5), Bittner 16 (4), Smělý 11, Kotěšovec 7, Vohryzka 6, Jakeš 2, Tylš a Bazika – Polák 21(2), Malý 18 (2), Viktorin 12, Jaroch 12 (2), Horník 5 (1), Průša a Kašpárek 4, Procházka 2, Spanilý 1– Trojky-9:7 Fauly- 24:18 Šestky- 19/12:22/12 Rozhodčí- Pommer, Junek FF(final four)- Pepe, Lubor, JJ, Michal H. po 1 Diváci- 2

Komentář:

Vedoucí Sokol Motol D Ing. Miroslav Bazika: „Špatná obrana a nekolektivní útok způsobily, že jsme prohráli s papírově slabším soupeřem. Nutno „Kbelíkům“ přiznat nadšený výkon s výbornou střelbou, bohužel s někdy nemístně zákeřně tvrdou obranou. S tím se naše mužstvo asi už bude těžko vypořádávat. Takový basket hrát neumíme a už se ho ani učit nebudeme. Nicméně dnes jsme to prohráli špatným výkonem a naším malým vítězství je, že jsme zůstali skoro bez zranění.“

Trenér Sokol Kbely D TOMs: "Sestava domácích budila respekt. Urostlí nováčci v nám dobře známém týmu nevěstili nic dobrého. Nicméně jsme do utkání vstoupili sebevědomě a bez respektu. Domácí ne a ne se rozehrát. Toho využili naši přesní střelci a rychle jsme si vybojovali 6b náskok. S postupem času se hra přiostřovala a nejvíc to odnesl JJ, který se nechával přece jen vytáčet a hnedle nabral 4 osobní chyby. Střelecké rukavice nás ve 2.čtvrtině mírně opustili, ale o to víc se bránilo. Srdnatě se bil veterán Kašpy, který si neodpustil zesměšnit soupeře „přeshlavákem“. V poločase naše vedení mírně narostlo a i po změně stran jsme si udržovali bezpečný odstup. Soupeř zvyšoval obrátky Bitter i Hampl pálili o stošest, ale nedávali a pod košem jsme kralovali my. Vyšla taktika s brejky založenými na Pepově vybíhání. Sice nebyl v zakončení 100%, ale v důležitých momentech nám to pomáhalo soupeře demotivovat. Poslední čtvrtka nabídla vše co můžeme v soutěžích na této úrovni vidět. Emoce, vynulování stopek, připískávání, pokus u timeout atd. Ale hlavně i basket, který šel v závěru lépe nám. Prvních bodů v dresu Kbel v mistrovském boji se dočkal Michal Horník, který bral zápas velmi prestižně, a dokonce vsítil i první a důležitou trojku. V posledních minutách Honza Polák nepustil takřka míč z ruky a šestkami, které snad poprvé v sezóně dával dovedl tým k cenné výhře. Poslední koš zápasu podal na podnosu Pepe Tomáši Průšovi. Opory domácích na naše kolektivní pojetí nestačily, i když jsme poprvé v sezóně prohráli na trojky.“