Kbelští sokoli

BK PIRELLI PRAHA „A“ – SOKOL KBELY „D“

88:70 (21:23, 44:36, 62:50)

Něco ze statistik:

Střelci: Šenk ml. 37 (7) 2/2, Heidler St. 20 11/8, Adam 12 12/8 ,Klouda 9 2/1, Heidler J 8 10/6 Šenk st .2, Brůha 0 – Polák 20 (4) , Malý 14 (1) 2/1 Viktorin 13 4/1, Procházka 7 2/1, Horník 6 (2), Spanilý 4 2/2, Kott 4, Fukal 2, Lhota Trojky: 7:7 Fauly: 13:28 Šestky: 37/25 :10/5 Rozhodčí: Strnad,Vávrová FF(final four): Mára a Michal H. po 2 Diváci: 2

Komentář:

Důležitý zápas v boji o záchranu začal rekordem. Bystří „diváci“  – distancovaný Mára a kariéru ukončivší Myšák spočítali, že naše základní pětka překročila v průměru věk 40let – přesně 40,3. Hodně vypomohl tomuto rekordu Ota, ale i tím jsme oproti jiným letům za tradičním soupeřem zaostali. Jejich dva synové Heidler a Šenk jim sestavu velmi omlazují. Úvod zápasu nám vyšel. Dokázali jsme ubránit Šenka a sami jsme proměňovali maximum šancí. Vedení jsme udržovali 5min. Trojkou Pepeho jsme se v 7min do vedení vrátili –16:15. Pak domácí poprvé odskočili na vyšší 5bodový rozdíl. Jenže trojka Michala Horníka s klaksonem strhla vedení opět na naší stranu. Ve druhé části jsme se snažili pokračovat v nastoupené cestě, ale začali jsme odpadat hlavně v obraně. Za domácí začal hrát druhý pozdě dorazivší „junior“ a ten první – Šenk – se začal čarovat na trojkové hranici (za 6min druhé čtvrtiny 4!! úspěšné pokusy). Nepomohlo střídání, ani změna obrany. Pět minut jsme nedali koš ze hry a domácí vedli už o 10b. Ve druhé půli jsme se nevzdávali i když začaly problémy s rozhodčími. Fauly v první půli 8:10 nenaznačovali potíže, jenže po změně stran bylo posuzování faulů hodně jednostranné 5:19 a to se nám nejen nehodilo, ale i nelíbilo. Honza Polák se snažil držet krok se soupeřem díky proměněným trojkám, ale Šenk na jeho dvě odpověděl stejným počtem. Do posledního hracího období jsme vstupovali už s 12b mankem. O 5min později se nic nezměnilo a risk s fauly nevyšel. Domácí náskok navyšovali a my ztráceli nejen půdu pod nohama ale i nervy – díky sudím. V 37min měl drobný konflikt se sudí Vávrovou Lubor a byl z toho jeho šestý faul TCH. Zbytek zápasu už s basketem moc společného neměl. Odnesl to ještě druhý domácí mladík Heidler, který hodil po Pepem míč a šel pod sprchy. V poslední části dali domácí 26 bodů, ale jen 5košů ze hry. Domácí házeli o rekordních 27TH více než my J. V zápase nás bodově držel kapitán Honza i Lubor s Pepou měli po delší době střeleckou fazónu. Nadstandard zahráli Keny a Michal – ten dokonce ukázal něco z neobvyklých soudcovských praktik – rozhodně si s kolegyní Vávrovou pokecal. (to mimo jiné zvládli TomS a Lubor)