Kbelští sokoli

SOKOL KBELY D - BASKET MLÁDÍ A

56 : 96 (15:23 27:55 39:74)

Střelci: Malý 17(1), Novotný 11(3), Polák 7 (1), Horník 7 (1), Viktorin 5, Polanský 4. Fukal 3 (1), Kott 2, Marchyn, Procházka a Kašpárek po 0 – Petr 36 (5), Peterka 18 (2), Miška 13, Brádler 11, Šimánek 9, Ryska 4, Kovář 3, Peterka 2 Trojky: 7:7 Fauly: 20:14 TH: 11/9:23/9 Rozhodčí: Treml Radek 1½, Sedláček 2 Diváci: 12 FF(final four): TomS, Lubor a Šón po 3,Pepe a Michal H. po 2, Jardal 1

Domácí zápas s vedoucím týmem soutěže jsme zahájili tragicky. Bez JJ (Austrálie) a Tumby (vánoční šití řízlého prstu) byla naše palebná síla značně omezená. Úvodní sestava si vynutila rychlé střídání. Ve 4min vedli hosté už 11:2. I když se pak náš tým zmátořil pouze korigoval. V 7min po Márově trojce dokonce na pouhé 4b ztráty – 11:15. To byl, ale nejnižší rozdíl v celém zbytku zápasu. Snaha o držení přijatelného výsledku nám vydržela i na začátku druhého hracího období. Michal Horník hecoval spoluhráče a chvílemi vypadal že hraje sám. Střílel, doskakoval. Definitivní zlom přišel mezi 17–19min. Soupeř vyhrál úsek 13:0 a vedl o nedosažitelných 27b. Paradoxní bylo, že nás neporáželi mládí v sestavě Mládí, ale vyhlášený snajper Petr – ve 2.čtvrtině nám dal 4 trojky (v utkání byl nejlepším střelcem s 36b!!!). Nárůst záporného skóre jsme nezastavili ani po přestávce. V 36min se rozdíl přehoupl přes třicet bodů. Pak se rozhodl Mára, že se pokusí zápas otočit, ale jeho 2 trojky na to nestačili. Marek dal z našich 12b v této čtvrtině 8. Poslední čtvrtina byla nejvyrovnanější, jenže hosté už neměli potřebu se honit. Nás mohlo těšit jen to, že jsme nedostali „kilo“ a že z čáry TH jsme udrželi skvělé procento 11/9. Pochvalu za výkon kromě již zmiňovaných Michala s Márou nezaslouží nikdo. Pod košem kromě Pepy opět všichni mínus – vánoční pauza rozhodně nepomohla.