Kbelští sokoli

SLOVAN BOHNICE B - SOKOL KBELY D

95:93 (19:22 42:40 61:59 85:85)

Střelci: Černý Martin 35 (2), Tomčo 18, Černý Marek 17 (1), Opatřil 13 (3), Matějovský 7 (1), Prádler 5, Němeček 0 – Zalužanský 41(5), Malý 19 (3), Jaroch 10 (2), Viktorin 9, Polák 8 (2), Vochvesta 4, Spanilý 2, Polanský , Lhota a Kott po 0 Trojky: 7:12 Fauly: 24:29 Šestky: 26/15 : 21/9 Rozhodčí: Pommer Henčl 4 Diváci:FF(final four): Lubor, Pepe, Šón, JJ po 3, TomS 2

Domácím jsme z RumcajsAreny měli co vracet. Prohra v koncovce hodně mrzela a navíc Bohnice mají na svém kontě pouze 4 výhry což je o jednu méně než my a to nás staví do role mírného favorita. Ve velkém stylu jsme začali. Tři úspěšné trojky nás poslali do vedení 9:0 (teprve po zápase jsme zjistili, že ta první byla zapsaná za dva a našli jsm bohužel ještě jedno upsání – holt domácí stolek). Domácí se troch vzpamatovali až ve 4min kdy byl stav 10:2 pro nás. Marek Černý začal úřadovat, ale hlavně zásluhou Tumby (12b v 1.čtvrtině) jsme udrželi vedení 22:19. Hned v úvodu druhé čtvtriny šli domácí do vedení to už se rozehrál i druhý z bartrů Černých. První tři minuty této čtvrtiny jsme prohráli 3:13. Kontakt jsme však neztratili a v 19min nás poslal Tumba trojkou do vedení 38:37. V koncovce poločasu jsme zklamali a umožnili jsme domácím vedení o 2b. Přetahovaná o vedení pokračovala i po změně stran. Třetí čtvrtina rozhodnutí nepřinesla – po vyrovnaném průběhu jsme stále ztráceli dva body – 59:61. Poslední hrací období jsme začali lépe a ve 33min jsme vedli 66:63, ale neutekli jsme a v 35min vedli znovu domácí. Ve šžmin bylo srovnáno 75:75 a začali šestkové orgie. Z nich vycházeli rozhodně lépe domácí a 37s před koncem vedli 85:77. Za těch zmiňovaných 37s jsme předvedli neuvěřitelné. My bojovali – soupeř chyboval a 2s před koncem Tumba srovnal na 85:85. Drama vrcholilo prodloužením. V ně jsme v úvodu opět drobně ztráceli, ale únava byla na domácích patrnější než na nás.Ve 44min trojkou nejdříve Pepe srovnal a vzápětí Petr Vochvesta poslal po delší době do vedení 93:91. Bohužel jsme nedokázali ubránit následující útok a domácí TH opět srovnali. Na nás vycházel poslední útok – zahráli jsme ho skvěle a zakončení vyšlo znovu na Petra Vochvestu. Ten z volné pozicevystřelil a nedal. Čas ještě běžel a on se celkem zbytečně pokusil míč doskočený domácím získat. Byl z toho faul na koncové lajně a šestky pro domácí, kteří poskytnutou šanci využili bezezbytku. Na naší straně jednoznačně kraloval Tumba 41b. Dobrý výkon podali včšichni ostatní včetně Petra, kterému lze vyčíst jen tu fatální chybu v závěru. Hrálo se na vítězství a tak se ne všichni dostali na hřiště zcela dle svých představ. Škoda porážky v boji o sestup. Letos to bylo naše druhé prohrané prodloužení.