Kbelští sokoli

SOKOL KBELY „D“ : SOKOL HLUBOČEPY „A“

83:87 (16:16 34:37 58:64)

Střelci: Malý 25, Zalužanský 20(5), Polák 18 (6), Jaroch 12 (2), Vochvesta 6, Viktorin 2, Polanský , Fukal, Marchyn, Horník a Lhota po 0 – Davidson 24 (1), Štěpánek 18, Ševčík 16 (4), Čečotka 16 (2), Maras 13 Trojky: 13:7 Fauly: 16:9 TH: 12/10:15/8 Rozhodčí: Bukovský 1, Rubač 2 Diváci:FF(final four): Lubor, Pepe,Šón 6, Denisa 5, TomS 4, Tumba 3, Michal H. a JJ 2, Jardal 1

Soupeři jsme vyšli vstříc a díky „managerovi“ Polišovi jsme ho přesunuli o týden později aby si hlubočepští mohli užít hor. To že bude zápas o něčem jiném jsme si slibovali a v žádném případě jsme nechtěli dopustit stejnou frašku jako na palubovce soupeře – domácí nás tehdy deklasovali o víc jak třicet bodů. Úvod vypadal vlažně z obou stran – my střílely až do 6min pouze za tři a drželi jsme nerozhodný stav 9:9. Na malé odaskočení hostů jsme zareagovali v posledních dvou minutách čtvrtiny a srovnali jsme na 16:16.Tristní byl úvod druhého hracího období. Soupeřovu dlouhou šňůru jsme přerušili pouze Tumbovou trojkou – 3:15. Trošku začali pochodovat nervy, ale sudí zárodek bitky mezi JJ a Štěpánkem včas zažehnali. I díky vyhecování JJ se v 15min situace otočila a zbytek do poločasu jsme vyhráli 15:6. Po změně stran jsme ve zlepšeném výkonu pokračovali a v 34min jsme se konečně ujali vedení 48:47. Vůbec se nám nedařilo pod košem – až na Pepu, který ze svého oblíbeného místa mimo šestku sbíhal, doskakoval a parádičkami děsil hosty a trochu i nás. Ve 27min jsme navýšili náskok na 6b. Přesto neunesl Lubor další svoji neproměněnou šanci, nechal se vystřídat a již odmítal nastoupit!!! Závěr čtvrtinky byl tragický i přes dva time auty jsme nechávali hosty lehce skórovat a vše zpečetila trojka s klaksonem v našem koši. Poslední tři minuty skončili 2:14 a 6b náskok do poslední čtvrtiny patřil najednou Hlubočepům. „Kapitán“ Poliš hned v úvodu poslední části zavelel trojkou k dalšímu obratu. Ve 33min JJ trojkou vrátil vedení na naší stranu 70:68. Jenže hosté se ne a ne vzdát. O 3minuty později už opět vedli – 75:79. Pak přišli Tumbovi momenty – šesti body v řadě otočil na 81:79 a JJ šestkami naše minimální vedení 83:82 udržel. Time aut měl přinést 2min před koncem uklidnění, ale následný zbytek zápasu byl šokem. Ztráty balonu a ukvapená střelba neustále dávali šanci hostům na celkovou výhru. Ti z maxima vytěžili minimum. Šestky nedávali, ale v konečném účtování jim to na výhru o 4b stačilo. Snahu o zvrat musíme přiřknout i Bukymu, který v závěru hodně co chtěl vidět než to co viděl. Díky  Hrálo se hodně na potřebnou výhru, takže si někteří nezahráli zřejmě tak jak si představovali. Síla pod košem nám chyběla – ale soupeř jí taky něměl o to víc mrzí že jsme neuspěli.