Kbelští sokoli

BREAKBALL – SOKOL KBELY „D“

85 : 88 (15:24, 34:49, 55:64)

Něco ze statistik:

Střelci: Štulc 19 (1), Grusser 19 (3), Bouček 17 (4), Jedlička 12(1), Anderla 10, Topinka 6, Žák 2 – Hanzlík 35, Jaroch 16(3), Polák 14(1), Malý 13, Kott 3, Jiskra 2, Viktorín 2, Lhota 2, Procházka 1 Trojky: 9 : 4 Fauly: 27:26 Šestky: 37/22:33/22 Rozhodčí: Slavík, Vohník FF(final four): TomS, JJ a Michal H. po 2,33 Diváci: 1

Komentář:

Asistent trenéra Breakball M. Bujárek: „Soupeř nás zaskočil důslednou a tvrdou obranou. Díky tomu jsme v poločase prohrávali o 15 bodů. Naštěstí se nám pak začalo dařit v trojkových pokusech a přestali jsme lacino předávat míč soupeři. Na výsledku se pak nejvíce podepsala nízká úspěšnost trestných hodů, kterých obě družstva házeli dost.“ Poprvé s posilou z III.ligy – tam už účast Kbel skončila, a tak nám byl na konec zapůjčen Honza Hanzlík. Jeho účast byla od počátku zápasu vidět. V 6min jsme vedli už 13:6. Domácí stáhli na 13:10, ale kupodivu nám vyšla poslední minuta a vedení 24:15 bylo víc než sympatické. I v další hracím období jsme náskok zvyšovali a přehoupl se přes deset bodů. Kolem 15min se domácím podařilo náš náskok snížit až na 8b. Jenže JJ kontroval dvěmi „trojkami“ a tak i poločasové vedení o 15b naznačovalo překvapení. Po změně stran si domácí zřejmě uvědomili, že nehrají s tak slabým soupeřem jak se jevilo a trochu přitvrdili. Na to bohužel rozhodčí moc nezareagovali. Začalo se přiostřovat a my nemohli dát koš – za prvních 5min druhého poločasu jsme dali jediný ze hry !!! a úsek prohráli 4:10 – domácí začali pomalu stahovat. Rozhodčí nás jako vždy dostávali do varu – min 3fauly při našich trojkových pokusech nebyli „vidět“. Naopak domácí trojkaři se začali zastřelovat. Do konce čtvrtiny stáhli náš náskok na devět bodů a jejich stahování pokračovalo i v poslední části – 31min – 66:61– 35min 73:66. Důležitý moment přišel v 36min. To se naprosto zbytečně opřel loktem při útočném doskoku nejlepší domácí hráč Štulc do Hanzelky a byl to jeho 5faul. Domácí se zmobilizovali a po dvou trojkách jsme vedli už jen 80:75. Pak přišli série TH na obou stranách a na začátku poslední minuty jsme vedli stále o 4b-8480. Jenže znovu trojka a pak TH a 20s před koncem jsme si brali timeaut po jejich timeautu za stavu 86:85. Dramatická koncovka byla i přes naše ujišťování že k ní nedojde na světě. Povedlo se zahrát domluvené a Hanzelka proměnil oba trestné hody. Domácí měli 2,5s na zakončení, ale svoji šanci nezvládli a my se radovali z výhry nad v té době 3.týmem tabulky na jeho hřišti. Hanzelka byl na hřišti rozhodně vidět – 35b.